Наша історія

В далекому 1955 році, наказом Смілянського міського відділу народної освіти №9 від 25 січня в м. Сміла була відкрита дитяча спортивна школа.

В перший рік роботи спортивної школи були відкриті відділення дев'яти видів спорту: легкої атлетики, спортивної гімнастики, плавання, волейболу, баскетболу, футболу, акробатики, кульової стрільби та велоспорту.

У 1957 році спортивній школі передали старе житлове приміщення, в якому силами тренерів та учнів школи №3 була обладнана спортивна кімната розміром 5х12 м. В цій кімнатці проводились заняття більшості навчальних груп спортивної школи, а також уроки шкіл №3 та №5. Покращення матеріальної бази загальноосвітніх шкіл дало змогу використовувати її і навчальними групами ДСШ.  А 3 роки потому в ДСШ був переданий  стадіон «Локомотив» (тепер стадіон «Юність»). Ця споруда стала кращою в області спортивною базою.

В перший рік роботи спортивна школа змогла охопити біля двохсот найкращих учнів - спортсменів загальноосвітніх шкіл міста. Поступово спортивна школа збільшувалася, кількість навчальних груп виросла до 50-ти.

Першими тренерами спортивної школи були: Кочетов Вадим Анатолійович, Рахубов Володимир Лук'янович, Лозовський Олександр Михайлович, Коваленко Іван Михайлович, Луцький Петро Григорович, Голіков Михайло Олександрович, Капустін Михайло Йосипович, Субота Василь Іванович, Кириленко Сергій Семенович, Гусак Олександр Юхимович, Козакова Віра Трохимівна, Дашковський Микола Захарович.

Відділення спортивної гімнастики започатковане в спортивній школі у 1955 році. У відділенні вихована ціла плеяда обдарованих гімнастів. Великого успіху досягла вихованка Григорьєва М., вона першою в ДСШ стала майстром спорту СРСР.

Відділення легкої атлетики
відкрито в спортивній школі у 1955 році. Відділення мало дві навчальні групи. Тренерську діяльність у відділенні очолив Коваленко Іван Михайлович.
Вже у 1957 році відділення нараховувало 6 навчальних груп. З цього часу свою тренерську діяльність розпочав Лозовський О.М. та Царюк Є.Б. Вже у 1957 році команда вихованців виборола друге місце у республіканській спартакіаді. Великого успіху досягла вихованка тренера Лозовського О.М. - Лілія Ткаченко - чемпіонка зимової першості Європи з естафетного бігу, рекордсменкою СРСР, Європи та світу з естафетного бігу 4 * 100м та 4 * 200 метрів з бар'єрами, учасницею Олімпійських ігор у Мехіко.
1966 рік тренер Гуля А.І. підготував нового призера України - Леоніда Литвиненка. За ці заслуги йому було присвоєно звання заслуженого майстра спорту СРСР, а його першому тренеру Гулі А.Я. - звання заслуженого тренера України.
З 1997 року в ДЮСШ працював тренером Бас М., який за час роботи підготував чемпіона Параолімпійських ігор в Афінах - Дригу Олександра, за що й здобув почесне звання - заслужений працівник фізичної культури та спорту України, а учень звання МСМК України.

Відділення футболу
було відкрито в спортивній школі в 1955 році. Першими тренерами були: Кулик Г.Є. та Пузенко В.В.
Вже у 1956- 1957 роках на ІІІ та ІV Спартакіадах Черкаської області наші футболісти вибороли перше місце. З 1961 до 1975 року відділення футболу очолив тренер Козенков Р.К., вихованці якого займають призові місця на першостях Черкаської області.
З 1973 року по 1979 рік команда футболістів спортивної школи постійний призер першості Черкаської області - тренер Гончаренко І.В.
1999 рік - збірна команда спортивної школи бронзові призери першості України на призи Кубку «Шкіряний м'яч».
2000 рік - вихованці ДЮСШ - переможці обласної Спартакіади школярів.
2004 рік - команда ДЮСШ чемпіони Черкаської обласної дитячо-юнацької ліги серед учнів 1988 - 1989 р.р. та срібні призери першості Черкаської області серед юнаків 1986р.н.

З 1961 року в спортивній школі відкрито відділення з веслування на байдарках і каное.
За короткий термін, тренери Луцький П.Г. та Беліловський М.І. зібрали і підготували команду дівчат , яка на першості Черкаської області виграла усі види програми та посіла командне перше місце. В цьому ж році на водній станції був побудований елінг для спортивних човнів. Тренерську діяльність розпочав Карамушка О.С. В результаті наполегливої праці з'явилися чемпіони: Мотузенко О., Нехай М., Шраменко О., Бурлачкова В., Маценко В., Ротань Л., Сердюк М.

Відділення карате засновано в ДЮСШ «Олімп» у 2003 році, тренери ДЮСШ  Пітенко С.А., Ковбаса С.М.

Відділення важкої атлетики відкрита у спортивній школі у 2007 році - тренер-викладач Баєв С.М.

Спортсмени - важкоатлети постійно приймають участь в обласних та Всеукраїнських змаганнях. Провідними спортсменами є: Керекеза Андрій, Ратушний Андрій, Ратушний Олександр, Гречкосій Владислав, Орленко Владислав, Іванов Олександр, Мороз Вадим, Пилявський Сергій, Губанов Артур, Баєва Дар'я.

Нормативно-правова база