Методична робота

Методична діяльність спортивної школи спрямована на удосконалення системи роботи з підвищення теоретичної та практичної підготовки тренерсько-викладацького складу.
Основна колективна форма методичної роботи в школі - тренерська рада, яка є органом створеним для вирішення основних питань діяльності закладу та визначення стратегічних напрямків роботи з кадрами, виходячи з нормативних документів і аналізу роботи тренерсько-викладацького складу.

Головними завданнями методичного забезпечення ДЮСШ «Олімп» є:

• Спрямувати зміст форм методичної роботи на виконання Закону України «Про фізичну культуру і спорт», Положення «Про ДЮСШ», Положення «Про позашкільний навчальний заклад»; Типового положення «Про дитячо-юнацьку спортивну школу», власного Статуту та Колективного договору.
  • Спрямувати роботу тренерів-викладачів на підвищення професійної майстерності через розвиток у них компетентності та творчого потенціалу;
  • Спрямувати роботу тренерів-викладачів на відновлення, оновлення та поглиблення необхідних загальноосвітніх та професійних знань, умінь і навичок фахівця;
  • Забезпечити підвищення професійного рівня тренера-викладача (відповідно до діагностики та кваліфікації) і рівня інформаційної компетенції;
  • Забезпечити умови для самоосвіти та саморозвитку тренера-викладача;
  • Забезпечити професійну адаптацію прийнятим тренерам-викладачам.
  • Забезпечити залучення учнів до систематичних занять фізичною культурою та спортом, надання всебічної допомоги спортивно-масовій та методичній роботі по видах спорту, які культивуються в ДЮСШ;
  • Спрямувати здібних вихованців до спеціалізованих занять у школах інтернатах спортивного профілю і спеціалізованих дитячо-юнацьких шкіл олімпійського резерву, шкіл вищої спортивної майстерності;

У 2022 році в ДЮСШ «Олімп» працює 37 груп з 10 видів спорту (14 груп - базової підготовки та 23 групи - початкової підготовки), де удосконалюють свою спортивну майстерність 392 вихованці. Кількість штатних тренерів-викладачів складає - 13 осіб.

У 2022 році вихованцям надали стипендії виконавчого комітету Смілянської міської ради за високі спортивні показники, а тренери-викладачі нагороджуються грошовими винагородами міської влади, подяками міського голови та грамотами управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради.

Таким чином, цілеспрямована методична робота дала відповідні позитивні результати.
Але у зв'язку із введенням в Україні військового стану деякі тренери були змушені покинути країну і розрахуватись з роботи. Це вплинуло на відтік робочих кадрів і відрахування спортсменів зі спортивної школи. Зменшилась загальна кількість вихованців спортивної школи.